Go Global or Die: інтерв’ю із співзасновником стартапу LearningPath - CfE Accelerator

Go Global or Die: інтерв’ю із співзасновником стартапу LearningPath

Тарас Гакавчин близько 10 років займався освітньою діяльністю та працював в проектному менеджменті. Минулого року за розмовою із колегами помітив, що на ІТ-ринку в Україні є проблема пошуку кваліфікованих кадрів. Кандидати не відповідають опису вакансії, або їх взагалі дуже важко знайти. Згодом ці проблеми трансформувалися в головну ідею створення стартапу LearningPath. Про те, чому важливі пре-акселераційні програми, як перетворити ідею в бізнес та чим мотивувати користувачів  читайте далі.  

Ідея

Навесні 2018 року я зустрівся зі своїми двома знайомими, які понад 10 років займаються розробкою програмного забезпечення. Під чаc обговорення роботи ми дійшли до висновку, що в Україні величезний ІТ-ринок праці, який щороку росте шаленими темпами. Проте, робочі кадри десь постійно губляться. Мої колеги запропонували створити систему навчання, яка б допомогла користувачам відслідковувати власні успіхи в навчанні. У мене був інший кейс –  я досить довго займався проектним менеджментом в міській раді й багато моїх знайомих намагалися перейти в ІТ. Вони закінчили різні курси, пробували десь працевлаштуватися, проте їм це з першого разу практично не вдавалося. Так ми вирішили об’єднати наші ідеї та створити проект LearningPath.

LearningPath.io –  це платформа, яка допомагає людям здобути навички, що  необхідні для успішного проходження співбесіди в компанії. На сайті вже доступні різноманітні вакансії, бібліотека ресурсів, менторська підтримка та розумний алгоритм з персоналізацією навчання.

Бізнес-модель

Влітку 2018-го року з готовою ідеєю ми вирішили податися на пре-акселераційну програму Центру Підприємництва УКУ,  щоб “відшліфувати” ідею під конкретний продукт. Тим паче, що бізнес це така річ, яка приходить з досвідом. Тому ми вирішили скористатися чужим досвідом, замість того щоб робити помилки  власноруч.

У серпні–вересні минулого року наша команда пройшла відбір на пре-акселераційну програму та отримала менторську підтримку. Згодом розпочалося найцікавіше –  навчання. Ми вивчали, хто наші клієнти, розбирали їхні потреби та проблеми, записували інтерв’ю для сервіс-дизайну (Service Design).

Загалом, я провів понад 20 інтерв’ю з людьми із різних сфер, які планують змінити свою роботу: студентами, розробниками, працівниками банку, системними адміністраторами. Також щодня писав тонни електронних листів до компаній з проханням надсилати вимоги до кандидатів (job description), щоб по них ми могли підшуковувати потрібних фахівців. Саме ці розмови та листи дозволили “відшліфувати” ідею та визначитися з цільовою аудиторію Learning Path.

Як готуватися до пре-акселераційної програми

Найперше, варто дуже добре подумати над власною ідеєю. Чому це так важливо? Під час однієї з поїздок до Ізраїлю від Центру Підприємництва УКУ нам пояснили, що сама ідея без реалізації нічого не варта. Ще до пре-акселераційної програми ми перевірили, чи є пошук роботи і працівників чиєюсь біллю та чи це конвертується в гроші. Насправді, часто стартапи видумують проблему та вважають, що її вирішення комусь буде потрібне. Тому, валідація ідеї є однією з найважливіших складових запуску успішного стартапу.

Відмінність від інших

Ми не є ще одним майданчиком для пошуку роботи. Наш меседж –  зайди на сайт, покажи скіли (переважно hard skills) та переглянь вакансії, які тобі підходять. Наша основна відмінність від інших у тому, що ми допомагаємо підтягнути скіли для конкретної вакансії. Бо коли розробник надсилає лише CV, то часто не помітно, що він вміє та якими мовами володіє. Наприклад, він 5 років працював в Back-end розробці, хоча на вакансію потрібні ще мінімальні знання Front-end. Тому на нашій платформі буде невеликий тест для верифікації навичок, доступ до якого буде в користувачів та працедавців.

Ми намагаємося робити магію, аби все було автоматизовано. Ми не шукатимемо вручну людей, як інші агенції та не проводитимемо співбесід. Все створено для максимально швидкого пошуку роботи та покращення технічних навичок в режимі онлайн.

Мотивація для користувачів

Наша платформа створена виключно на англійській мові, бо ми хочемо бути глобальними. Крім того, майже все навчання відбуватиметься також на англійські мові, без якої двері в ІТ-сферу закриті. Це також перший поріг входу на наш сайт для тих людей, які погано нею володіють.

На сайті можуть зареєструватися ті, хто шукає роботу та працедавці. Для останніх наші послуги будуть платними.

У нас є кнопка skill goals, яка показує користувачу яких навичок йому бракує та де цьому можна навчитися. Це хороша мотивація для тих, хто тільки починає входити в ІТ-індустрію. Користувач сам обиратиме перегляд уроків на YouTube по дві години на день, або ж Cloud Academy. Також на нашій платформі є ментори, які допомагатимуть користувачам досягати цілі та отримувати бажану роботу. Поки що їхні послуги безкоштовні.

Вартість 

Для користувачів наша платформа абсолютно безкоштовна. Гроші ми будемо заробляти з компаній, яким допомагатимемо знаходити потрібних працівників. Зараз, наприклад, є чимало чатів в телеграмі та фейсбуці, де люди за певні гроші пропонують кандидатури на посаду. Також в компаніях є така культура, коли працівникові доплачують за те, що він допоможе знайти людину на певну вакансію. Тут на заміну цим явищам прийде Learning Path.

Залучення команди в стартап

У нас є певний ресурс міцності, бо мої партнери, співзасновники Learning Path, платять ринкові зарплати і проблем з пошуком людей немає. Поки що у нас тільки витрати, але ми активно залучаємо компанії до співпраці та людей, що шукають роботу. На цей момент у нас вже зареєстровано понад 100 користувачів та декілька ІТ-компаній.

Зараз зовсім не складно знайти інвестора для стартапу з готовою бізнес-ідеєю. Однак, для цього потрібно мати готовий продукт та зароблені з нього перші гроші. Тут варто згадати про нетворкінг, який допомагає не тільки знайти інвесторів, а й показати свій проект на ринках в інших країнах.

Що далі

Під час тієї ж поїздки до Ізраїлю ми зустрічалися з інвесторами, які сказали, –  Go Global or Die. Насправді, ринок в Україні є, до того ж, достатньо великий. За останньою статистикою, зараз в ІТ-галузі працює більш ніж 160 000 людей. Також експерти прогнозують збільшення ринку на 100 000 людей до 2023 року. Тут є де рости та розвиватися. Паралельно ми слідкуємо за ринком США та знайшли там схожі на наш проекти, які є досить успішними. Зараз ми активно розповсюджуємо інформацію про себе на різних платформах, в університетах, компаніях та серед знайомих. Бо, крім реклами на Facebook, поки твої знайомі не порадять тобі певну компанію, доти ти не відчуватимеш до неї 100% довіри. А сьогодні довіра як окремий, найдорожчий товар.

Зараз LearningPath орієнтований виключно на ІТ-галузь, однак, якщо нам вдасться добре закріпитися в Україні, то згодом ми плануємо охопити й  суміжні галузі.